Tarım Makinaları Hibe Desteği 2018 – Hibe Desteği Verilen Makinalar

Tarım makinaları hibe desteği 2018, tarım sektöründe yatırım yapan veya yatırım yapacak girişimcilerin oldukça merak ettiği konuların başında gelmektedir. Ülkemizde devlet destekleri, hiç azımsanmayacak kadar vardır. Ancak, ne yazık ki bu desteklerden çok azımızın haberi olmaktadır. Hal böyle olunca, desteklerden faydalanılamamaktadır.

Destekler konusu oldukça büyük önem arz ediyor. Çünkü devlet desteği ile tarım makinalarının maliyetini önemli oranda düşürmek mümkündür. Bunun için de size uygun hibe destek programlarını tespit etmeniz konu açısından oldukça önemlidir.

Bütün devlet desteklerine tarım makinaları açısından başvurmak mümkün değil. Bazı destek programları sizin durumunuza uyarken bazılarına başvuru dahi yapamayabilirsiniz.

Biz de sizin için hangi devlet destekleri ile tarım makinaları alabilirsiniz? Tarım makinaları hibe destekleri nelerdir? Tüm bu soruların cevaplarını araştırdık.

Dilerseniz, tarım makinaları hibe desteği 2018 konusuna geçelim.

Tarım makinaları hibe desteği 2018 nelerdir?

Tarım makinaları hibe desteği, birden fazla kurumun verdiği destek programlarını ifade eder. Bu programlar, sürekli açık değildir. Belli dönemlerde ilan edilmektedir. Sürekli açık olan programlar kredilerdir. Kredilerden de yazımızın içerisinde değineceğim.

Hibe desteği, geri ödemesizdir. Devlete geri ödemezsiniz. Krediden en önemli farkı da budur. Kredi ise geri ödenir. Hatta faiz de söz konusu ise fazlasıyla geri ödenir. Bu nedenle, hibe desteği, krediye göre oldukça avantajlıdır. Ancak, hibe desteği için proje yazmanız gerekmektedir. Ancak, kredi için böyle bir şart yoktur.

Peki ama tarım makinaları için hangi hibe desteklerine başvuru yapabilirim? Bu soruyu duyar gibiyim. Konuyu çok fazla uzatmadan bu hibe desteklerine geçmek istiyorum.

  • KKYDP programı ile tarım makinesi alabilirsiniz. Bu programa her zaman başvuru yapmak mümkün değildir. Hibe desteği oranı % 50’dir. KDV size ait olur. Hibeden yararlanmak için proje yazmanız gerekir. Tarım makinelerini bu destek programı sayesinde %50 daha ucuza almanız mümkündür.
KKYDP 13. etap daha açıklanmadı. Bu fırsatı kaçırmamak için destekler.net/kirsal-kalkinma-destekleri-kkydp/ bağlantısında yer alan açıklamaları inceleyiniz.
  • TKDK kurumu, tarım makineleri alabilmeniz için çeşitli hibeler vermektedir. Ancak, TKDK her ilde yoktur. TKDK’nın olmadığı illerde yaşayanlar tarım makineleri hibe desteğini bu kurumdan alamazlar. Destek oranı % 60 veya % 70 olabilmektedir. KDV, yine size aittir. KDV’yi kurum karşılamaz. Her zaman başvuru yapabilmek mümkün değildir. Hibe çağrısına çıkıldığında başvuru yapılabilir.
TKDK duyurularını, destekler.net/tkdk-hibe-destekleri/ bağlantısı aracılığıyla takip edebilirsiniz.
  • Tarım Bakanlığı Ar-Ge destek programı kapsamında alacağınız tarım makinelerini Ar-Ge çalışmalarında kullanacak iseniz bu program kapsamında hibe desteği alabilirsiniz. Ar-Ge amaçlı makinaları alabilirsiniz, aksi takdirde hibe programından faydalanamazsınız.
  • Eğer engelli iseniz ve tarım sektöründe işletme kurmak istiyorsanız İŞKUR engelli destek programından faydalanarak tarım makinesi alabilirsiniz.
Eğer engelli iseniz ve tarım makinesi almak istiyorsanız, destekler.net/iskur-engelli-hibe-destegi/ bağlantısına tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.
  • Doğrudan herhangi bir hibe programı aracılığıyla traktör alamazsınız. Bunun için sübvansiyonlu kredi kullanabilirsiniz.
Traktör almak istiyorsanız ve sübvansiyonlu krediye ihtiyacınız var ise destekler.net/traktor-kredisi/ linkini ziyaret edebilirsiniz.
  • Kredi ile tarım makineleri almak oldukça mümkündür. Eğer şartları sağlayabiliyorsanız, kesinlikle Ziraat Bankası aracılığıyla tarım makineleri kredisi çekmenizi öneririm. Çünkü faiz açısından oldukça uygundur. Hatta bazı yatırım konularında faiz dahi söz konusu değildir.
Kredi ile tarım makinesi almayı düşünüyorsanız, destekler.net/ziraat-bankasi-ciftci-kredisi/ linkine tıklamak sizi bir adım öne geçirecektir.

Hibe desteği verilen tarım makinaları 2018 nelerdir?

Hibe ve kredi programları kapsamında doğrudan faaliyet alanınız için gerekli olan bütün tarım makinaları için destek alabilirsiniz. Bu hususta, özellikle şu şu makinaları alamazsınız demek yanlış olacaktır. Bu gibi durumlar genel olarak, ilan edilen programlarda belirlenmektedir.

Tarımsal sulama hibe programını merak mı ediyorsun? Tarımsal sulama projelerine yönelik hibe çağrısını destekler.net/tarimsal-sulama-hibe/ bağlantısına giderek inceleyebilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta adresin asla paylaşılmayacaktır.