Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi 2018 | Şartları | Faiz Oranları 2019

Ziraat Bankası çiftçi kredisi 2018 yılında da en merak edilen konulardan birisi olduğunu ifade edebiliriz. Bunun en belirgin nedeni ise Ziraat Bankası çiftçi kredisinin diğer kredilere nazaran daha uygun faizle veriliyor, olmasıdır. Bu nedenle, konu oldukça popüler ancak internet ortamında bu konu hakkında yeteri kadar bilgi verilmediğini görebiliriz.

Bu yazımızda, gerek tarım gerekse hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimizin yararlanabileceği Ziraat Bankası çiftçi kredisi ile ilgili tüm bilgileri paylaşacağız.

Şimdi dilerseniz, konunun detaylarına geçelim.

Ziraat Bankası çiftçi kredisi 2018 nedir?

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri işbirliğinde verilen Ziraat Bankası çiftçi kredisi, düşük faizli veya faizsiz olarak verilmektedir. Bu krediden Ziraat Bankası çiftçi kredisi şartlarını sağlayan çiftçiler yararlanabilmektedir. Bu şartları sizlerle paylaşacağız.

Bu kredide devlet aracılığıyla faiz oranı indirimi yapılmaktadır. Bu sayede çiftçilerimiz de düşük maliyetli çiftçi kredisi kullanma şansı yakalayabilmektedir.

Tavsiye bağlantı: Devlet Destekli Ahır Yapımı

Ziraat Bankası çiftçi kredisi 2018 faiz oranları nedir?

Ziraat Bankası çiftçi kredisi faiz oranları 2018 yılında indirimlidir. Mevcut faiz oranları gibi yüksek değildir. Mevcut standart faiz oranlarına faiz indirimi uygulanmaktadır.

Burada size faiz indirimlerini göstereceğim. Öncelikle Ziraat Bankası hayvancılık kredisi faiz oranları indirimini, sonra da tarım kredisi faiz oranları indirimini göstereceğim.

Ziraat Bankası hayvancılık kredisi faiz oranları indirimi 

Ziraat Bankası hayvancılık kredisi

Ziraat Bankası tarım kredisi faiz oranları indirimi 

ziraat bankası tarım kredisi

Yukarıdaki tablodan görüleceği üzere birçok hayvancılık ve tarım konusunda faiz indirimin olduğunu görmüşsünüzdür. Bu indirim hakkından yararlanabilmeniz için ise Ziraat Bankası çiftçi kredisi şartlarını sağlamanız gerekmektedir. Gerekenleri yerine getirmeniz durumunda bu faiz indirimi fırsatından rahatlıkla yararlanabilirsiniz.

Peki ama Ziraat Bankası çiftçi kredisi şartları nelerdir? Şimdi dilerseniz, bu önemli sorunun cevabını vermeye çalışalım.

Ziraat Bankası çiftçi kredisi şartları 2018 nelerdir?

Bu kredinin şartları, kredi konusuna göre değişmektedir. Arazi mi alacaksınız, traktör mü alacaksınız ya da damızlık düve mi? İşte bu konuya göre Ziraat Bankası çiftçi kredisi şartları değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle, doğrudan ilgili tebliği incelemekte fayda vardır.

Hangi konuda çiftçi kredisi çekecekseniz, bu konuya göre ilgili tebliği incelemelisiniz. Tebliğ maddelerinde konuya göre şartlar belirtilmiştir. Bu şartları detaylı bir şekilde inceleyerek gerekli adımları atmalısınız.

Ziraat Bankası hayvancılık kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Bu krediye başvuru yapmak oldukça kolaydır. İlk olarak ya Ziraat Bankası’na ya da Tarım Kredi Kooperatifi’ne gitmelisiniz. Her iki kurum da kendi mevzuatına göre başvurunuzu değerlendirecektir.

Kredi başvurusunda bulunurken kullanılacak kredinin amacı dışında kullanılmayacağını da taahhüt etmelisiniz.

Ayrıca bazı gerekli belgeleri temin etmelisiniz. Peki ama nedir bu gerekli belgeler?

Ziraat Bankası hayvancılık kredisi gerekli belgeler listesi

Şahıs işletmeleri için:

 • Nüfus cüzdanı
 • Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi
 • Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı, v.b)
 • Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler
 • Bilanço esasına göre faaliyet gösteren işletmelerden son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu

Limited ve anonim şirketler için:

 • Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi
 • Tüzel kişilik ana sözleşmesinin (varsa değişikliklerin) yayımlandığı Ticaret Sicili Gazetesi
 • Oda kayıt belgesi
 • Vergi levhası
 • Tüzel kişiliği temsile yetkili kişilerin, temsil yetkisine ilişkin kararlar ve noter onaylı imza sirküleri
 • Yeni kurulan tüzel kişilikler için kuruluş ve/veya son yıla ait, diğerlerinde ise en az son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu
 • Tarımsal işletmesini teşvik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı vb)
 • Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler

Yukarıdaki belgeler ile bankaya başvuru yapmalısınız. Banka ya da TKK, ek olarak başka belgeler de talep edebilir. Bu konuda da hazırlıklı olmakta fayda var.

Cevap Yaz

E-posta adresin asla paylaşılmayacaktır.