Ziraat Bankası ATM’den Para Çekme ve Yatırma Limiti 2019 Ne Kadar?

Hiç kuşkusuz, günümüzde ATM’ler üzerinden birçok bankacılık işlemi yapılmaktadır. Bu işlemlerin içerisinde para yatırma ve çekme işlemleri de yer almaktadır. Ancak bankalar, hem para çekme hem de para yatırma işlemleri için ATM’lere limitler koymaktadır. Kısacası, istediğiniz kadar ATM’lerde para yatıramıyor veya para çekemiyorsunuz. Ziraat Bankası da bu limitileri uygulayan bankalardan birisidir. Siz de Ziraat Bankası ATM’den para çekme ve yatırma limitlerini öğrenmek istiyorsanız, doğru adrestesiniz. Bu yazımızda, Ziraat Bankası ATM para çekme ve para yatırma limitilerini öğrenmiş olacaksınız.

Ziraat Bankası ATM’den para çekme limiti 2019 ne kadar?

Ziraat Bankası, ülkemizin en çok müşteri potansiyeli olan bankalarından birisidir. Bunu Ziraat Bankası ATM kuyruklarından da anlamışsınızdır. Çünkü Ziraat Bankası, gerek öğrenci kredilerinde gerekse tarım ve konut kredilerinde oldukça söz sahibi bir bankadır. Bu nedenle, Ziraat Bankası’nda günlük bankacılık işlem hacmi oldukça yüksektir. Bu yoğun işlem hacmi nedeniyle, Ziraat Bankası ATM para çekme limiti belirlemiştir. Bu limit, her gün güncellenmekte ve yenilenmektedir. Örneğin, günlük limiti doldurduysanız, saat 00.00’dan sonra tekrar size bir limit tanımlamaktadır.

Ziraat Bankası ATM’lerinden günlük en fazla ne kadar para çekebilirim diye merak ediyorsanız, bu sorunun cevabını hemen verelim. Ziraat Bankası ATM’den para çekme limiti günlük 1.500 TL’dir. Ancak emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan alan müşterileri için böyle bir limit geçerli değildir. Emekliler, maaşları kadar gün içerisinde ATM’lerden aylık maaşlarını çekebilmektedir.

Ziraat Bankası kartsız olarak para çekme işlemi yapacaksanız, bunun için limit ise 500 TL‘dir.

Ziraat Bankası ATM’den para yatırma limiti 2019 ne kadar?

Ziraat Bankası ATM’lerinde para çekmede geçerli olan limiti para yatırmada da söz konusudur. Ancak üst limit tutarı, farklıdır. Ziraat Bankası ATM’den para yatırma üst limiti 20.000 TL’dir. Ziraat Bankası ATM’lerinde en fazla günlük olarak 20.000 TL para yatırabilirsiniz. Bu tutarın üzerinde ATM’de para yatırma işlemi günlük olarak yapamazsınız. Bu nedenle, bu limiti göz önünde bulundurarak işlem yapmanızı öneririm.

Ziraat Bankası ATM para çekme limiti nasıl artırılır?

ATM’den para çekme ve yatırma limitleri için bazı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemleri uygulamanız durumunda ATM para çekme ve yatırma limitlerini artırabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta adresin asla paylaşılmayacaktır.