ATM Günlük Para Çekme Limiti Arttırma Yöntemleri 2018-2019

ATM günlük para çekme limiti arttırma 2018-2019 yöntemleri, özellikle banka ATM’lerinden günlük para çekme limitini arttırmak isteyen kişiler tarafından oldukça fazla merak edilmektedir. Bugünkü yazımızda ATM günlük para çekme limiti nasıl yükseltilir? sorusunun cevabını vereceğiz.

Günümüz dünyasında artık bankacılık işlemlerimizi ATM’lerden yapar olduk. ATM’ler, özellikle günlük para çekme işlemlerinde bizlere büyük kolaylık sağlıyor. Saatlerce banka şubelerinde sıra beklemektense ATM’lere giderek hızlı bir şekilde para çekebiliyoruz. Bu işlemi ise sadece banka ya da kredi kartımızla yapabiliyoruz. Ek olarak herhangi bir belge ibrazı yükümlülüğümüz dahi bulunmamaktadır. Ancak, ATM’lerden günlük olarak istediğimiz kadar para çekemiyoruz. Paramız olsa dahi! Bunun başlıca nedeni ise bankaların ATM günlük para çekme limiti belirlemesidir. Bu limit, günlük olarak size yeterli gelmiyorsa bu limiti yükseltmenin bazı yolları bulunmaktadır. Bu yolları size kısaca sizlere özetleyeceğim.

ATM günlük para çekme limiti nasıl yükseltilir?

Günümüzde neredeyse her bir köşede ATM bulunmaktadır. AVM’ler, köşe başları, yol kenarları ve daha birçok yerde ATM’lerden işlem yapabilmekteyiz. Para çekme ve yatırma konusunda ise ATM’lerde günlük limitler olduğunu biliyoruz. Bu limitlerin bankadan bankaya değişkenlik gösterdiğini ise rahatlıkla söyleyebiliriz. Örneğin, bu limit, Ziraat Bankası ATM’lerinde 1.500 TL iken enpara.com kartında 7.500 TL’dir. Kısacası, kullandığınız karta göre para çekme limiti değişmektedir. Bu nedenle, öncelikle ATM para çekme limiti arttırma yöntemlerinden önce bu limite uyum göstermek ve buna uygun adım atmak banka müşterileri için oldukça önemlidir. ATM’den günlük olarak sürekli para çekme durumunuz varsa bu durumda limit yükseltme seçeneğini düşünebilirsiniz. Ancak ATM’den para çekme durumu, sürekli değilse ve limit üzerinde para çekme ihtiyacınız varsa bu durumda ilgili bankanın şubesine giderek dilediğiniz tutarda para çekebilirsiniz.

Günlük olarak ATM’den para çekmem gerekiyor, ancak limit yetersiz diyorsanız bu durumda ATM günlük para çekme limiti arttırma yöntemlerini denemekten başka çareniz yok demektir.

ATM para çekme limiti yükseltme yöntemleri nelerdir?

Günlük olarak ATM’den daha fazla tutarda para çekmek istiyorsanız, ilk yapmanız gereken bankanızın müşteri hizmetlerine direk bağlanarak durumunuzu açıklamanızdır. Banka, öncelikle bu talebinizi olumsuz karşılayabilir ancak durumunuzun sürekli olduğunu aksi takdirde başka banka kartlarını kullanmak zorunda kalacağınızı söylerseniz, size yardımcı olacaklardır.

Talebiniz alındıktan sonra bankanız sizi limiti konusunda bilgilendirecektir. Yüksek limit talebiniz olursa bu durumda olumsuz bir sonuc ile de karşılaşabilirsiniz. Örneğin, limitiniz 1.500 TL ise limitinizin 2.000 TL’ye yükselme ihtimali daha yüksektir.

Önemli uyarı: Bazı bankalar, ATM para çekme limiti yükseltme işlemleri için şubelere yönlendirmektedir. Ancak siz yine de bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak şansınızı denemelisiniz. Eğer müşteri temsilcisi, sizi şubeye yönlendirecek olursa bu durumda ilgili bankanın şubesine gitmeniz gerekecektir.

ATM’lerden hangi işlemleri yapabilirim?

ATM’lerden birçok bankacılık işleminizi tamamlamanız mümkündür. Bu nedenle, banka şubelerinde saatlerce sıra beklemek yerine müsait bir ATM’de tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlemlere kısaca değinmek gerekirse;

  • Para yatırma
  • Para çekme
  • Döviz satış-alış
  • Havale
  • EFT
  • Fatura ödeme
  • Harç-vergi-SGK vb. ödemeler

Yukarıda sıraladığımız tüm bu işlemleri, bankaların ATM’lerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra saymadığımız bazı işlemleri de bankaların ATM’lerinden yapabilmeniz mümkündür. Özellikle ATM’lerde işlem yaparken dikkatli olmanızda fayda var. Tanımadığınız kimseye şifrenizi söylememelisiniz. Ayrıca şifrenizi tuşlarken rakamların görünmemesini sağlamalısınız. Şu sıralar, bu konuda dolandırıcılık ve kart kopyalama sorunları ortaya çıkmıştır.

Cevap Yaz

E-posta adresin asla paylaşılmayacaktır.