ATM’den Günlük En Fazla Ne Kadar Para Çekilebilir 2019? | LİMİTLER

Günümüzde bankalardan para çekebilmek için şubelerde sıra beklemeye gerek kalmadı. Hemen herkes artık bankaların ATM’lerini kullanarak para çekebilmektedir. Ancak ATM’lerden günlük olarak istediğiniz kadar para çekemiyorsunuz. Bankalar, bu konuda ATM’den günlük para çekme limiti belirlemişlerdir. Bu limitler, saat 00.00’dan sonra güncellenmekte ve yeni limitiniz geçerli olabilmektedir. Örneğin, saat 23.50’de üst limit kadar ATM’den para çekebilirsiniz, saat 00.01’de tekrar üst limit kadar para çekebilirsiniz. Çünkü saat 00.00’da üst limitiniz güncellenecektir. Peki ama ATM’den günlük en fazla ne kadar para çekilebilir 2018-2019? Açıkçası bu sorunun cevabının bankadan bankaya değiştiğini söylemeliyiz. Bugünkü yazımızda bankaların günlük para çekme limitileri hakkında size kapsamlı bilgiler sunacağız.

Bankaların günlük para çekme limitleri 2018-2019 ne kadar?

Bankaların günlük para çekme limitleri birbirinden farklıdır. Bu nedenle, tek bir para çekme limitinin olmadığını ifade edebiliriz. Günlük limitleri geçmeniz durumunda ise komisyon ödeyerek limitten biraz daha fazla para çekebilmeniz mümkün olabilmektedir. Komisyon ödemeden limitinizin üzerinde para çekebilmeniz ise mümkün değildir.

Aşağıdaki ülkemizde öne çıkan bazı bankaların günlük para çekme limitlerini sizinle paylaşacağım. Bu limitler, günlük olarak ATM’den çekebileceğiniz en yüksek tutarlardır.

ATM’den günlük en fazla ne kadar para çekilebilir?

Yukarıda da ifade ettiğim gibi tek bir limit yok. Bankadan bankaya limit tutarları değişiyor. Hal böyle olunca tek tek sizlere bankaların ATM para çekme limitlerini vereceğim. Bu sayede sizde bankanızın ATM’lerinden en fazla ne kadar para çekebileceğinizi öğrenmiş olacaksınız.

Ziraat Bankası: 1.500 TL

Ziraat Bankası hesabınızdan ATM üzerinden günlük en fazla 1.500 TL nakit para çekebilirsiniz. Biraz daha yukarısında para çekmeniz durumunda Ziraat Bankası sizden komisyon talep edecektir. Aksi takdirde, bir sonraki günü beklemeniz gerekecektir.

Türkiye İş Bankası: 1.500 TL

Türkiye İş Bankası’na ait bir vadesiz mevduat hesabınız varsa size en yakın ATM’den çekebileceğiniz maksimum günlük tutar 1.500 TL olacaktır. Eğer emekli maaşınızı Türkiye İş Bankası’ndan alıyorsanız, bu limitin üzerinde tek seferde emekli maaşınızı da çekebilirsiniz. Emekliler için bu durum, diğer bankalarda da geçerli olabilmektedir.

Garanti Bankası: 2.000 TL

Garanti Bankası ATM para çekme limiti, 2.000 TL’dir. Ticari hesaplar için bu limit, 3.500 TL olabilmektedir.

Halkbank: 1.500 TL

Halkbank para çekme limiti de günlük bazda en fazla 1.500 TL’dir. Bu tutarın üzerinden günlük ATM’den para çekemezsiniz. Daha fazla tutar çekmek istiyorsanız, mutlaka size en yakın Halkbank şubesine giderek talebinizi iletebilirsiniz.

Yapı Kredi: 2.000 TL

Yapı Kredi Bankası’nın belirlemiş olduğu limit ise bireysel müşteri için 2.000 TL olurken kurumsal müşterileri için 5.000 TL’dir. Bu limitlerin üzerinden Yapı Kredi ATM’lerinden para çekebilmeniz mümkün değildir. Daha yüksek tutarlar için mutlaka Yapı Kredi şubelerinden birisine gitmeniz gerekmektedir.

Vakıfbank: 1.500 TL

Vakıfbank ATM’lerinden günlük en fazla 1.500 TL para çekebilirsiniz.

Akbank: Kart türüne göre değişiyor.

Akbank günlük ATM’den para çekme limiti, kullandığınız Akbank kartının türüne göre değişebilmektedir. Buna göre; güncel para çekme limitleri şu şekildedir:

  • NEO: 1.000 TL
  • NEO MEO: 250 TL
  • NEO 1e1: 2.000 TL
  • NEO Ekkart: 1.000 TL
  • NEO Business: 1.000 TL
    NEO Private: 2.000 TL
  • NEOEXI26: 1.000 TL

Yukarıda da gördüğünüz üzere kullandığınız Akbank kartına göre para çekme limitleri değişmektedir.

Denizbank: 1.990 TL

Denizbank’a ait bir banka hesabı ve kartınız varsa günlük Denizbank ATM’lerinden para çekebileceğiniz üst limit 1.990 TL olacaktır. Denizbank müşteri olmayanlar ise en fazla 490 TL ATM’den günlük para çekebilmektedir.

QNB Finansbank: 1.500 TL

QNB Finansbank ATM’lerinden günlük en fazla 1.500 TL çekebilirsiniz.

enpara.com: 7.500 TL

Eğer enpara.com’a ait enpara kartınız varsa QNB Finansbank ATM’lerinden günlük en fazla çekebileceğiniz para tutarı 7.500 TL olacaktır. Bu konuda en yüksek tutara sahip kart, enpara karttır. Bireysel müşteriler için en fazla ATM para çekme limitini bu kart sunmaktadır.

ING Bank: 1.500 TL

ING Bank ATM’lerinden günlük bazda en fazla 1.500 TL para çekebilirsiniz.

Kuveyt Türk: 1.500 TL

Sizin de Kuveyt Türk hesabınız ve kartınız varsa bu bankanın ATM’lerinden günlük olarak maksimum 1.500 TL para çekebilmeniz mümkündür.

Şekerbank: 3.000 TL

Şekerbank ATM’lerinden Şekerbank kartınız ile en fazla 3.000 TL’ye kadar para çekebilmeniz mümkündür. Enpara karttan sonra günlük olarak ATM’lerden çekebileceğiniz en yüksek tutarı, bu banka sağlamaktadır.

Konu hakkında genel değerlendirme

Bankaların ATM para çekme limitlerine baktığımızda, limitlerin bankadan bankaya değiştiğini görüyoruz. En yüksek limit ise 7.500 TL ile enpara.com’a ait enpara kartta mevcuttur. Diğer bankaların üst limitleri ise genellikle 1.500 TL civarındadır.

Cevap Yaz

E-posta adresin asla paylaşılmayacaktır.