Yapı Kredi Bankası ATM Günlük Para Çekme Limiti 2019

Günümüz dünyasında teknoloji çok gelişti. Bu da bize hız ve pratik olarak geri dönüyor. Hayatımızın hemen hemen her alanında teknolojinin nimetlerinden faydalanıyoruz. Bankacılık işlemleri de teknolojiden nasibini alan önemli alanlardan birisidir. Baktığımızda artık ATM’lerden hızlıca para çekebiliyor ya da para yatırabiliyoruz. Önceden saatlerce banka kuyruklarında beklemek neredeyse olağan bir hal almıştı. Şimdi ise öyle değil. Hızlıca tüm bankacılık işlemlerini ATM’lerden yapabiliyoruz. Para çekme de bunlardan birisi. Ancak dilediğimiz tutarda ATM’lerden para çekebilmek mümkün değil. Yüksek tutarları bile şubeden çekmek istediğimizde 1 gün öncesinden haber vermemiz gerekiyor. Diğer bankalarda olduğu Yapı Kredi Bankası ATM’lerinde de para çekebilirsiniz. Peki ama günümüz şartlarında Yapı Kredi Bankası ATM günlük para çekme limiti 2018-2019 yılında ne kadardır? İşte bu yazımızda, bu sorunun cevabını doğru bir şekilde öğrenme fırsatı sunuyoruz.

Yapı Kredi ATM günlük para çekme limiti nedir?

Yapı Kredi Bankası’nın ATM’lerini kullanarak 7 gün 24 saat para çekme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak günlük bazda talep ettiğiniz tutar kadar Yapı Kredi ATM’lerinden para çekemeyebilirsiniz. Çünkü diğer bankalarda olduğu gibi Yapı Kredi de günlük ATM’den para çekme limiti belirlemiştir.

Yapı Kredi ATM günlük para çekme limiti, bireysel ve kurumsal müşteriler olmak üzere 2 farklı şekilde belirlenmiştir. Bireysel müşterilerin Yapı Kredi ATM’lerinden günlük para çekme limiti 2.000 TL’dir. Kurumsal müşteriler için ise bu limit 5.000 TL olarak belirlenmiştir. Kısaca, müşteri profiline göre günlük para çekme işlemi değişmektedir.

Günlük para çekme limiti saat 00.00’a kadardır. 00.00’dan sonra bir sonraki günün limiti yenilenmektedir.

Yapı Kredi ATM’de para çekme limiti nasıl yükseltilir?

ATM’lerden para çekme limiti yükseltme talebi, birçok müşteri için söz konusu olabilmektedir. Çünkü gün içerisinde hızlı bir şekilde Yapı Kredi ATM’lerinden 2.000 TL üzerinden para çekme ihtiyacınız ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle, bu tür sorunlarla karşılaşmamak adına limit yükseltme talepleri ile Yapı Kredi Bankası karşılaşmaktadır.

Siz de Yapı Kredi ATM’sinden günlük daha fazla para çekebilmek istiyorsanız, mutlaka Günlük ATM Para Çekme Limiti Yükseltme Yöntemleri isimli yazımızı okumalısınız.

Cevap Yaz

E-posta adresin asla paylaşılmayacaktır.