KOSGEB Yeni Girişimci Desteği Başvuru Formu 2018 ve Örnekleri

KOSGEB yeni girişimci desteği başvuru formu 2018 yılında değişmiştir. Değişiklik ile beraber 2017 yılında kullanılan başvuru formunun hiç bir hükmü kalmamıştır. Bu nedenle, biz de sizlere bu yeni formun yapısını örneklerle beraber açıklamaya çalışacağız.

KOSGEB yeni girişimci desteği başvuru formu ile ilgili bazı yanlış anlamaları da bu sayede açıklamış olacağız. Konuyu detaylı olarak öğrenme şansı bulamamış girişimci adayları da bu doğrultuda, en güncel ve en doğru bilgilere ulaşmış olacaktır.

KOSGEB yeni girişimci desteği başvuru formu nedir?

KOSGEB yeni girişimci desteği başvuru formu, bu desteğe başvuru yapmak için gerekli bir dokümandır. Girişimcilik sertifikası kursunu başarıyla tamamlayanlar, işletme kurduktan sonra bu formu doldurarak KOSGEB’e başvuru yapmaktadır.

Bu destek ile beraber 29 yaş altı vergi muafiyeti uygulamasından da faydalanmayı unutmayınız. Bu vergi muafiyeti ile ilgili detaylı bilgilere destekler.net/29-yas-alti-vergi-muafiyeti/ adresinden ulaşabilmeniz mümkün.

Ancak, bu formu doldurabilmek için öncelikle işletme kurulduktan sonra KOSGEB’e kayıt yapılması gerekmektedir. Kayıt sonrası, e-devlet kullanıcı adı ve şifresi ile e-devlet sistemine giriş yapılıp KOSGEB’e destek için başvuru yapılmaktadır.

Bu formu, bilgisayar ortamında doldurmak hiç bir işe yaramamaktadır. Çünkü bu form, e-Devlet sisteminde doldurulmalıdır. Aksi takdirde, word ya da PDF ortamında yazılmış başvuru formunun hiçbir anlamı yoktur. Önemli olan, sistemde bu başvuru formunun doldurulup onaylanmasıdır. Bunu, KOSGEB’in ilgili sayfasından da görebilirsiniz.

Ancak biz yine de sizle taslak çalışmalarınızda kolaylık olsun diye hem bu formu hem de iş planını paylaşacağız. 

KOSGEB yeni girişimci desteği başvuru formu örnekleri nelerdir?

Buradan e-devlet sistemi üzerinden doldurmanız gereken başvuru formunu inceleyebilirsiniz. Yukarıda da ifade ettiğim gibi başvuru formu, el yazısı ile doldurulan bir form değildir.

Görüleceği üzere, başvuru formunda uyarılar, girişimci ile ilgili bilgiler kısmı ve talep edilen destekler tabloları bulunmaktadır. Bu formun, dikkatli bir şekilde doldurulması oldukça önemlidir.

Peki ama sadece başvuru formu ile mi desteğe başvuru yapabilirim?

Hayır.

Başvuru formu ve iş planı ile başvuru yapılabilmektedir. İş planı ise online başvuru esnasında sistemden alınmaktadır. Ancak, biz bunu da sizlerle paylaşmak istiyoruz. Unutmayın, bu iş planı örneği, sistemden alınmalıdır.

Başvuru formu yanında iş planı formu örneğini de incelemek isterseniz, buradan iş planı örneğini inceleyebilirsiniz.

Bu iş planını doldurmak, başvuru formunu doldurmaya nazaran daha zordur. Çünkü, iş planında talep edilen bilgiler, işletmeyi ilgilendiren, tahmine dayanan ve başvurunuzun onaylanıp onaylanmayacağını belirleyen önemli bir kıstastır.

Bu nedenle, hem başvuru formunun hem de iş planının profesyonelce ve dikkatli bir şekilde hazırlanması büyük önem arz etmektedir.

Ülkemizdeki bütün girişimcilik desteklerini incelemek adına destekler.net/girisimci-destekleri-nelerdir/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta adresin asla paylaşılmayacaktır.

2 Yorum Yapıldı
  1. Nazife erdem diyor ki:

    Ben iş açmak istiyom

    1. Devlet Destekleri Uzmanı diyor ki:

      İşyeri açmadan önce mutlaka KOSGEB girişimcilik kursuna katılmalısınız.