KOSGEB Yazılım Desteği 2018-2019 | Bilgisayar Yazılım Desteği

KOSGEB yazılım desteği 2018 nedir? Nasıl alınır? KOSGEB yazılım firması desteği 2018 şartları nelerdir? Tüm detaylara yazımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Mutlaka Okumalısın! KOSGEB KOBİGEL 2018 ile yazılım sektöründeki KOBİ’ler 1.000.000 TL destek alabilmektedir.

KOSGEB yazılım desteği 2018 nedir?

KOSGEB’in destek programlarından faydalanarak KOSGEB yazılım desteği almak mümkündür. Lisanslı yazılım alımlarında yazılım maliyetinin KDV hariç tutarının belli bir oranını geri almak söz konusu olabilmektedir. Bunun için, size ve ihtiyaçlarınıza uygun bir proje yazmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra, başvuru yapacağınız KOSGEB destek programının da açık olması gerekiyor.

Sadece yazılım almak için bir destek programına başvuru yapmak söz konusu değildir. Yazılım giderleriniz, ancak projenizin sadece bir parçası olabilir.

Şimdi dilerseniz, KOSGEB’in hangi destek programları aracılığı KOSGEB yazılım desteği alabilirsiniz, biraz bu konuyu irdeleyelim.

Tavsiye Bağlantı: Mobil Uygulama Devlet Desteği

KOSGEB yazılım destekleri 2018 nelerdir?

KOSGEB, destek programları aracılığıyla KOBİ’lere yazılım desteği vermektedir. Bu desteklerden faydalanabilmek için proje sunmanız şarttır.

  • Eğer yeni bir işletme açacaksanız ve yazılım almak istiyorsanız 27.000 TL’ye kadar yazılım desteği alabilirsiniz. (Her zaman başvuru yapılabilir.)
  • Eğer işbirliği güçbirliği kapsamında 5 işletme bir araya gelecekse ya da orta veya yüksek teknoloji alanında faaliyet gösterilecek ve 3 işletme bir araya gelecekse 300.000 TL geri ödemesiz yazılım desteği alabilirsiniz. (Her zaman başvuru yapılabilir.)
  • KOBİGEL kapsamında geri ödemesiz 300.000 TL geri ödemesiz üst limitli destek programına başvuru yapılması halinde yazılım desteği alınabilmektedir. (Çağrı esaslı, her zaman başvuru yapılamaz.) 22 Haziran 2018’e kadar program açıktır. Toplam üst limiti, 1.000.000 TL’dir.
  • Ar-Ge ve inovasyon faaliyetlerinde bulunacaksanız 150.000 TL geri ödemesiz yazılım desteği alabilirsiniz. Yine endüstriyel uygulama projeniz söz konusu ise150.000 TL geri ödemesiz yazılım desteğinden faydalanabilirsiniz. (Her zaman başvuru yapılabilir.)
  • Çağrı esaslı tematik program kapsamında proje teklif çağrısında belirtilen tutarlarda yazılım desteğinden faydalanmak mümkündür. (Çağrı esaslı, her zaman başvuru yapılamaz.) Bu destek, çok fazla aktif değildir.
  • TEKNOYATIRIM destek programı sayesinde 5.000.000 TL üst limitli proje bütçesi kapsamında yazılım satın alabilirsiniz. Bu destekten faydalanabilmeniz için bir prototibinizin olması gerekmektedir.

Görüldüğü üzere, KOSGEB yazılım desteğinden faydalanmak mümkün ancak proje gerekmektedir. Bir de şunu ifade etmekte fayda var ki, doğrudan desteklerden faydalanabilmeniz için vergi ve SGK borçlarınızın olmaması gerekmektedir. Eğer borcunuz varsa alacağınız destek tutarı, bu borçlarınıza mahsup edilmektedir.

Çağrı esaslı olanlar için destek ilanlarını takip etmeniz gerekiyor. Her zaman başvuru yapılanlar için ise detaylı bir şekilde uygulama esaslarını okumanız gerekiyor. Aklınıza takılan bir konu olması durumunda ilgili hususları bize her zaman sorabilirsiniz.

Ekonomi Bakanlığı’nın yurtdışı pazar araştırması desteğinden haberin var mı? Yoksa, ilgili içerik destekler.net/yurtdisi-pazar-arastirmasi-destegi/ bağlantısında seni bekliyor.

Cevap Yaz

E-posta adresin asla paylaşılmayacaktır.