KOSGEB Tasarım Desteği 2018 Şartları Nelerdir? (25.000 TL)

KOSGEB tasarım desteği 2018 nedir? KOSGEB tasarım desteği şartları 2018 nelerdir? KOSGEB endüstriyel tasarım desteği nasıl alınır? Tüm bu soruların cevaplarını yazımızda bulabileceksiniz.

Şimdi dilerseniz, 25.000 TL üst limitli bu desteğin detaylarına geçelim.

KOSGEB tasarım desteği 2018 nedir?

KOSGEB tasarım desteği, işletmelerin ürün tasarımına yönelik alacağa hizmetlere karşılık verilen bir destek türüdür. KOSGEB İşletme Geliştirme Desteği başlığı altında yer alan desteklerden birisidir. KOSGEB tasarım desteği, diğer genel destek programı destekleri gibi proje esaslı değildir. Bu nedenle, bu destekten faydalanabilmek için proje yazmanıza gerek yoktur.

KOSGEB veri tabanına kayıtlı olan KOBİ’ler, e-Devlet şifreleri ile bu desteğe her zaman başvuru yapabilirler.

KOSGEB tasarım desteği şartları 2018 nelerdir?

İşletmelerin;

  • Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Derneği,
  • Grafikerler Meslek Kuruluşu Derneği,
  • Moda Tasarımcıları Derneği ve İç Mimarlar Odası üyeleri ile üyelerinin; sahibi, ortağı veya çalışanı olduğu firmalardan, üniversitelerden, Gaziantep Bölgesel Endüstriyel Tasarım ve Hibrit Modelleme Merkezi (GETHAM)’nden ve 28/2/2008 tarihli ve 5746 sayılı Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun kapsamındaki tasarım merkezlerinden ürün tasarımına yönelik hizmet alımlarına destek verilir.
Mutlaka Okumalısın! KOSGEB desteklenen sektörler 2018

KOSGEB endüstriyel tasarım desteği ne kadar?

Her bir ürün tasarımı için destek üst limiti 2.000 TL’dir. Ancak ürün tasarımının Patent Belgesi, Faydalı Model Belgesi, Endüstriyel Tasarım Tescil Belgesi veya Entegre Devre Topografyaları Tescil Belgesi alımı ile sonuçlanmış olması halinde destek üst limiti 10.000 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Program süresince desteğin üst limiti, 25.000 TL’dir. Açıkça ifade etmek gerekirse, 2 yıl için KOSGEB’den toplam 25.000 TL tasarım desteği alabilirsiniz.

Program kapsamında sağlanacak desteklerin oranı %60’dır.

İşletmenizin bulunduğu ilin hangi bölgede yer aldığını öğrenmek için destekler.net/tesvik-bolgeleri/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

KOSGEB tasarım desteği başvurusu nasıl yapılır?

  • Öncelikle KOSGEB veri tabanına kayıt işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu işlem, tüm desteklere başvuru yapabilmek için olmazsa olmazdır.
  • KOSGEB veri tabanına kayıt işlemi onaylandıktan sonra e-Devlet üzerinden İşletme Geliştirme Destek Programı başvurusu yapmalı ve taahhütname ile birlikte başvuru formunu bağlı bulunduğunuz KOSGEB il müdürlüğünüze teslim etmelisiniz.
  • Destek programı onayı sonrası sistem üzerinden tasarım desteği başvurusunda bulunmalısınız. Başvurunuz uygun bulunursa destekten faydalanabilirsiniz.
  • Harcamalarınızı gerçekleştirdikten sonra ödeme talebinde bulunmanız gerekiyor. Yine sistem üzerinden  ödeme talep formu doldurmalısınız. Doldurduğunuz formun çıktısını alarak harcama belgeleriniz ile birlikte müdürlüğünüze teslim etmelisiniz.
  • Belgelerinizde bir eksiklik yoksa ödemeniz banka hesabınıza gerçekleşecektir.
KOSGEB fuar desteğinden haberin yok mu? Türkiye’deki fuarlara katılarak ürünlerinin tanıtımını KOSGEB desteği ile yapabilirsin. Hemen destekler.net/kosgeb-fuar-destegi/ bağlantısını ziyaret et, bu fırsatı kaçırma!

Cevap Yaz

E-posta adresin asla paylaşılmayacaktır.