Kampanyalı Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2018

Bedelli askerlik kredisi 2018 yılında bedelli askerlik uygulamasının onaylanması sonucu muhtemel başvuru sahipleri tarafından detayları araştırılan konulardan birisidir.

2018 yılı Temmuz ayı itibariyle 25 yaşını doldurmuş olanların başvuru yapabileceği bedelli askerlik için 15.000 TL ödenmesi gerekmektedir. Aynı zamanda 21 gün de askere gidilmesi gerektiğini ifade etmeliyiz.

Sonuç olarak, eğer bedelli askerlik başvurusu yapacaksanız, 25 yaşını doldurmuş olmanız ve 15.000 TL ödeyerek 21 gün askerlik hizmeti yapmanız gerekecektir.

Bu noktada bizim konumuzu 15.000 TL oluşturmaktadır. Bazılarımız belki bu tutarı, herhangi bir kredi kullanmadan ya da borca girmeden ödeyecektir. Ancak, çoğumuzun banka kredisi kullanarak bu tutarı ödeyeceğini de biliyoruz.

Bu nedenle, bu yazımızda bedelli askerlik kredisi veren bankalar ile bedelli askerlik kredisi şartları 2018 konusunu ele alacağız. Bankalardan size bahsederken bütün bankaları anlatmayacağım. Özellikle faiz oranı düşük, kampanyalı bedelli askerlik kredisinden bahsedeceğim. Bu sayede, piyasadaki en avantajlı krediyi çekme şansı yakalayacaksınız.

Öncelikle bedelli askerlik kredisi şartları konusu anlatmak istiyorum.

Bedelli askerlik kredisi şartları 2018

Siz de bilirsiniz ki, her isteyen bankalardan kredi çekemez. Bankalardan kredi çekebilmeniz için bazı şartları sağlamanız gerekmektedir. Bu şartları şu şekilde sıralamak doğru olacaktır:

  1. Kredi sicilinizin temiz olması gerekmektedir. Eğer kredi siciliniz bozuksa ya da kara listede iseniz bankalardan bedelli askerlik kredisi kullanabilmeniz mümkün olmayacaktır. Bankalar, kredi kullandırırken müşterilerin kredi sicillerini değerlendirerek karar verirler. Bu nedenle, sicilin bozuk olması kredi kullanmanıza engel olacaktır.
  2. Düzenli bir gelire sahip olmanız gerekmektedir. Özel veya kamu sektörü olsun, eğer maaşlı bir çalışansanız kredi kullanmanız kolay olacaktır. Herhangi bir gelir beyanında bulunamazsanız, bankalar, size kredi kullandırma konusunda sıkıntı çıkaracaktır. Gelir açısından sadece maaşlı çalışmanız gerekmez. Kira geliri veya başka gelirleriniz söz konusu ise bunlar da geçerli olacaktır.
Kredi sicil affı çıktı mı 2018? isimli yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Yukarıdaki şartları sağlamanız, kredi kullanımı açısından önemlidir. Bu şartları sağlarsanız, bedelli askerlik kredinizi kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.

Peki ama yukarıdaki şartları sağlamazsam bedelli askerlik kredisi kullanamaz mıyım?

İlk olarak, kredi kullanmanızın çok zor olacağını ifade edebilirim. Bankalar, borç ödeme alışkanları düzgün olmayan müşterilere kredi kullandırarak riske girmek istemezler. Ancak kefil veya teminat şartı isteyerek kredi kullandırabilmeleri mümkün olabilir. Memur kefili ya da gayrimenkul ipoteği talep ederek bu konuda size ek olarak şart getirebilirler.

Kampanyalı bedelli askerlik kredisi veren bankalar 2018 hangileri?

Yukarıdaki şartları sağlıyorsanız, sıra geldi kampanyalı ve en uygun bedelli askerlik kredisi veren bankalardan bahsetmeye.

Son dönemde faizler oldukça yükseldi. Bunun bir takım sebepleri var. Kısa dönemde kredi faiz oranlarının düşmesini ise asla beklemiyorum. Çünkü ülkemizde ekonomik anlamda düzeltilmesi gereken birçok kriter var. Bu düzeltilmesi gereken unsurlar ise kısa zamanda olacak bir mevzu değil. Ancak uzun vadede bir takım ekonomik reformlar gerçekleştirilirse ancak kredi faiz oranları düşecektir.

Şuan için kredi kullanılacaksa en uygun kredileri kamu bankaları vermektedir. Özel bankaların aylık kredi faiz oranları %1,90 ile %2,10 arasındadır. Kamu bankalarında aylık faiz oranları biraz daha düşüktür. Bu nedenle, eğer bedelli askerlik kredisi kullanacaksanız, kamu bankalarını size önerebilirim.

Ziraat Bankası bedelli askerlik kredisi 2018

Ziraat Bankası, en uygun tüketici kredisi veren bankaların başında geliyor. Özellikle maaşınızı Ziraat Bankası’ndan alıyorsanız ya da çalışıyorsanız aylık faiz oranı %1,63’e kadar düşmektedir. Standart tüketici kredisi faiz oranı ise aylık %1,73’tür.

15.000 TL kredi çekmeniz durumunda vade süresini 48 aya kadar belirleyebilirsiniz.

Vakıf Bankası bedelli askerlik kredisi 2018

Vakıf Bankası da özel bankalara nazaran uygun kredi veren bankalardan birisidir. Aylık faiz oranı %1,84’tür. Vakıf Bankası da 48 aya kadar vade fırsatı müşterilerine sunmaktadır.

Vakıf Bankası’nın Ziraat Bankası’na göre daha pahalı kredi kullandırdığını da söylemek gerekiyor.

Halk Bankası bedelli askerlik kredisi 2018

Halk Bankası, Ziraat Bankası’ndan sonra en avantajlı bedelli askerlik kredisi veren bankalardan birisidir. Aylık faiz oranı, %1,75 civarındadır. Maaşınızı Halk Bankası’ndan alıyorsanız, kredi faiz oranı aylık %1,63 olacaktır.

Her üç bankanın da 15.000 TL için sunmuş olduğu kredi fırsatını aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Banka Adı

Kredi Tutarı

Vade Süresi

Aylık Faiz Oranı

Aylık Taksit

Toplam Ödeme Tutarı

Ziraat Bankası

15.000 TL

48 Ay

%1,73

496,62 TL

23.837,76 TL

Halk Bankası

15.000 TL

48 Ay

%1,75

499,03 TL

23.953,52 TL

Vakıf Bankası

15.000 TL

48 Ay

%1,84

509,96 TL

24.477,71 TL

 

Çalışan annelere kreş yardımından haberin var mı? Bu önemli desteği öğrenmek için bağlantıya tıklayabilirsin: destekler.net/calisan-annelere-kres-destegi-yardimi/

Cevap Yaz

E-posta adresin asla paylaşılmayacaktır.