Solucan Gübresi Üretimi Devlet Desteği 2018 – KOSGEB Projesi 2018

Solucan gübresi üretimi devlet desteği 2018 var mı? Solucan gübresi KOSGEB desteği var mı? Solucan gübresi üretimi devlet desteği KOSGEB projesi desteklenir mi?Solucan gübresi hibe kredi var mı? Solucan gübresi hibe desteği var mı? Tüm cevapları yazımızda bulabilirsiniz.

Son dönemlerin en popüler iş fikirlerinden birisi de solucan gübresi imalatıdır. Bu gübreyi imal edebilmeniz için bir takım masraflar yapmanız gerekmektedir. Solucan yatakları kurmanız, kapalı bir alan, ısı, ışık düzenekleri vb. işlemleri yapmanız şarttır. Bunun için de belli maliyetlere katlanmanız gerekiyor. Bu maliyetleri azaltmanın yolu da devlet destekleridir. Solucan gübresi konusunda devlet desteklerine başvurmak istiyorsanız, sizi yazımızı okumaya davet ediyoruz.

Öncelikle KOSGEB desteği için cebinizde sermayenizin olması gerekiyor. Çünkü destek oranı söz konusudur. Masraflarınızın tamamını karşılamıyor. Eskiden önce harcamaları siz yapardınız KOSGEB’de. Şimdi durum değişti. Ön ödeme yani avans alma şansınız var. Genç çiftçi ise daha farklı. Süreci uzun sürebiliyor. Detayları yazımızda inceleyebilirsiniz.

Solucan gübresi üretimi devlet desteği 2018 var mı?

Solucan gübresi üretimi devlet desteği 2018 ülkemizde vardır. Solucan gübresi devlet desteği için tek yapmanız gereken gerekli araştırmayı titizlikle yapmaktır. Biz sizin için genel hatlarıyla bu konuyu araştırdık. Ancak sizin de bu destekleri A’dan Z’ye iyi incelemeniz gerekmektedir. İlgili desteğe başvuru yapmadan önce desteklerin tüm detaylarını  öğrenmeli ve ilgili kurum ve kuruluşu ziyaret ederek uzmanlar ile yüz yüze görüşmelisiniz.

Solucan gübresi KOSGEB desteği var mı?

Şimdi dilerseniz, solucan gübresi devlet desteklerini sıralayalım…

  1. Solucan Gübresi KOSGEB Desteği
  2. Genç Çiftçi Hibe Desteği

Evet, bu iki destekten herhangi biri aracılığıyla solucan gübresi üretimi tesisi hibe desteği alma şansınız bulunmaktadır. Dilerseniz kısaca bu desteklere bir göz atalım…

Solucan Gübresi KOSGEB Desteği

Solucan gübresi kosgeb desteği vardır. En azından şunu net bir şekilde biliyoruz ki KOSGEB’den solucan gübresi için destek alanlar bulunmaktadır. Bunu haberlerde görürsünüz. Eğer, herhangi bir KOBİ uzmanı size hayır yok diyorsa, ona bu haberleri gösterebilirsiniz. İkna olmazlarsa, Başkanlık ile iletişime geçip durumu bildirebilirsiniz.

Dilerseniz, desteği genel hatlarıyla bir anlatalım. Ayrıca KOSGEB yeni girişimci desteği haberimizde konuyu oldukça detaylı bir şekilde anlattık. Bu haberimizden de konuyu inceleyebilirsiniz.

Öncelikle KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi almanız gerekiyor. Bu eğitim ücretsiz ve en az 32 saat. Bu eğitimi almadan işletme kuramazsınız aksi takdirde destekten faydalanamazsınız.

Solucan gübresi KOSGEB projesi 2018, geri ödemesiz olarak 50.000 TL, geri ödemeli olarak 100.000 TL olmak üzere 150.000 TL’dir. Ancak bu destek kapsamında solucan, solucan yemi, kapalı alan için tadilat işlemlerini yapamazsınız. Sadece solucan yatağı ve makine teçhizat giderleriniz karşılanabilir. Yine kapalı alan için kira desteği de almanız mümkün. Ayrıca personel desteği de destek kapsamı içindedir.

Solucan gübresi üretimi tesisi için KOSGEB projesi 2018 yazmanız gerekiyor. Tabi, öncesinde KOSGEB girişimcilik sertifikası 2018 almanız da şart. İşletmeyi kurmadan önce mutlaka bu kursa katılmanız gerekmektedir.

Solucan Gübresi Genç Çiftçi Hibe Desteği

Bu destek genellikle yılda bir kez veriliyor. Başvuru sürecini iyi takip etmek gerekiyor. Önümüzdeki yıl yine verilecektir. Desteğin toplam üst limiti 30.000 TL. Genç çiftçilere verilmektedir. Desteğin tüm detaylarını anlattığımız Genç Çiftçi Hibe Desteği, Sonuçları ve Puanlama isimli yazımızı inceleyebilirsiniz.

Son olarak, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında ne yazık ki solucan gübresi desteği verilmemektedir. Aldığımız duyumlar bu yöndedir. Siz yine de bulunduğunuz ildeki veya ilçedeki Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne giderek durumu danışınız.

Cazibe merkezleri programı kapsamında destekleri incelemek isterseniz, destekler.net/cazibe-merkezleri-programi-proje-basvuru/ bağlantısında yer alan yazımızı inceleyebilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta adresin asla paylaşılmayacaktır.