Garanti Bankası ATM Para Çekme ve Yatırma Limiti 2019 Ne Kadar?

Garanti Bankası ATM para çekme ve yatırma limitilerini bu yazımızda öğrenebilirsiniz. Bu limitler, günlük olup her gün saat 00.00’da yenilenmektedir. Garanti Bankası’nın 2018 ve 2019 yılı günlük ve güncel olmak üzere ATM’den maksimum para çekme ve yatırma limitlerini öğrenmek istiyorsanız, yazımızı incelemeye başlayabilirsiniz.

Garanti Bankası ATM para çekme limiti ne kadar?

Her bankanın kendisine özel belirlemiş olduğu bir ATM para çekme limiti bulunmaktadır. Bu limitlerden fazla günlük para çekme işlemi yapılmamaktadır. Bu nedenle, günlük geçerli olmak üzere bu limitler dahilinde ATM’lerden para çekebilmektesiniz. Aynı kural, para yatırma işlemi için de geçerlidir. Dilediğiniz tutarlarda ATM’lerde para yatırma işlemi de yapamazsınız. Bu nedenle, bu limitlere öğrenmek oldukça önemlidir. Bugün sizlerle Garanti Bankası ATM’lerinde para çekebileceğiniz maksimum tutarları paylaşacağım.

Garanti Bankası ATM’lerinde günlük en fazla 2.000 TL para çekebilirsiniz. Bu çekim işlemi için komisyon ödemezsiniz. Tüm müşteriler için bu limit geçerlidir. Ancak ticari hesaplar için bu limit 3.500 TL‘ye kadar çıkabilmektedir. Bu limit, gerek banka kartı gerekse kredi kartı için geçerlidir. Ancak Garanti Bankası kredi kartı ile nakit avans limiti 6.000 TL‘dir.

Yukarıda yer verdiğim limitler, komisyonsuz limitlerdir. Bu limitler dahilinde para çekme işlemi yaptığınızda herhangi bir komisyon ödemezsiniz. Bu limitleri geçme durumu söz konusu olacaksa ki bu çok fazla olmaz, bu limitlere ek olarak en fazla 500 veya 1.000 TL daha çekebilirsiniz. Bu durumda 20-30 TL komisyon ödemek zorunda kalırsınız.

Garanti Bankası kartı ile gün içerisinde POS cihazı aracılığıyla yapacağınız işlemlerde limitler etkilenmez.

Garanti Bankası ATM para yatırma limiti ne kadar?

Garanti Bankası ATM günlük para yatırma limiti ise 12.000 TL‘dir. Gün içerisinde ATM’lere en fazla 12.000 TL yatırabilirsiniz. Daha fazla yatırma durumu söz konusu ise bir sonraki günü beklemekten veya Garanti Bankası şubelerine gitmekten başka çareniz bulunmamaktadır.

Garanti Bankası ATM para çekme limiti nasıl artırılır?

Eğer Garanti Bankası’nın ATM’lerden para çekme limitini yeterli bulmuyorsanız, aklınıza para çekme limitini nasıl artırırım sorusu gelebilir. Bunun için yöntem veya method arayışı içerisine girebilirsiniz. Genel itibariyle Garanti Bankası para çekme limiti arttırma taleplerine olumsuz cevap verebilmektedir. Bu nedenle, kesin olarak müşteri hizmetlerini arama veya şubeye başvuru konusunda yönlendirme yaparak bu konuda size garanti vermiyorum.  Ancak yine de şansınızı denemekte fayda var, diyorum. Aşağıdaki tavsiye yazımızı inceleyerek nasıl para çekme limitinizi artırabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta adresin asla paylaşılmayacaktır.