Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı Ne Kadar 2018? SORGULAMA

Sosyal yardımlaşma para yardımı ne kadar 2018? Para yardımı sorgulama nasıl yapılır? Kimler para yardımı alabilir? Yazımızda.

Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı 2018 Nedir?

Sosyal devlet ilkesi olarak devletimiz, yardıma muhtaç kişi ve ailelere çeşitli yardımlar yapmaktadır. Bunlardan birisi de nakdi yardımdır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı koordinasyonunda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla yardıma muhtaç fakir kişi ve ailelere para yardımı yapılmaktadır. Geçimini idame ettirmekte zorlanan, yoksul kişi ve ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla verilen nakdi destekten faydalanmak için hanedeki kişi sayısına düşen aylık gelirin net asgari ücretin 1/3 ünden az olması gereklidir. Yani ailenizde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin 1/3’ünden az olması gerekmektedir. Ailede kişi başına düşen gelirin 468 TL’den az olması gerekmektedir. Aksi takdirde, nakdi yardım alamazsınız.

Başvuru yapmadan önce muhtarınıza giderek durumunuzu danışınız. Fakirlik belgesi almak istediğinizi ifade ediniz. Çünkü yardıma muhtaç olduğunuzu ispatlamanız gerekmektedir. Geçiminizi idame ettirecek kadar bir gelire sahipseniz bu yardımı alamazsınız. Kıstası yukarıda paylaştım. Vakıf yetkililerince sizle ilgili araştırma yapılacaktır. Evinizi ziyaret edebilirler. Gerçeğe aykırı asla beyan vermeyiniz.

Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı Ne Kadar 2018?

Sosyal yardımlaşma tarafından fakirlere verilen para yardımı, aylık 496 TL‘dir. Bu yardım, düzenli değildir. Sürekli verilmez. Belli bir süreliğine verilir. Nakdi yardım alabilmeniz için Valilik ve Kaymakamlık bünyesinde birimi bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı şubelerine başvuru yapmanız gerekmektedir. Öncesinde mahalle/köy muhtarlığınıza giderek detaylı bilgi almalısınız. Başvuruda gerekli olan belgeler, nüfus cüzdanı ve dilekçedir. Dilekçe örneğini şubeden temin edebilirsiniz. Size yardımcı olacaklardır.

Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Alacağınız nakdi yardımları, e-devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. Eğer e-devlet şifreniz var ise BURADA yer alan sayfadan TC kimlik no ve şifrenizi girerek sorgulama işlemi yapabilirsiniz. E-devlet şifreniz yok ise size en yakın PTT şubesine giderek e-devlet şifrenizi temin edebilirsiniz. Akabinde, sorgulamanızı yaparak nakdi desteğinizi öğrenebilirsiniz.

Sağlıcakla kalın.

Diğer yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

Fakirlik maaşı ne kadar

65 yaş aylığı ne kadar

Öğrenci parası ne kadar

Asker ailesi yardımı

Cevap Yaz

E-posta adresin asla paylaşılmayacaktır.