TKDK Hibe Destekleri 2018 – TKDK Hibe Desteği Şartları Nelerdir?

TKDK Destekleri Hibe 2018 Ipard 2 Şartları

TKDK hibe destekleri 2018 nelerdir? TKDK hibe desteği şartları 2018 nelerdir? TKDK ipard 2 projeleri programı hibe destekleri hangileridir? TKDK desteklenen iller nelerdir? TKDK kırsal alan listesi güncellendi mi? TKDK Dağlık alan listesi var mı? TKDK hibe proje örnekleri ve ipard 2 projeleri nasıl olmalıdır? TKDK hibe proje örneklerine nasıl ulaşabilirim? TKDK Hibe puanlama nasıldır? TKDK hibe puan cetveli var mıdır? TKDK çağrı programları ne zaman açıklanacak? Tüm soruların cevabı burada.

TKDK, ipard 2 3. çağrı 2018 dönemi ilan edildi. Başvurular Şubat 2018 ve Mart 2018‘de başlıyor! Başvuru aşamasında danışmanlık firmaları önemli rol oynamaktadır. TKDK danışmanlık şirketleri ile ilgili uyarımızı paylaştığımız TKDK Danışmanlık adlı yazımı okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

>>>Bu arada tkdk ile çok meşhur olan bir tavuk türünün çiftliğini kurma gibi bir fikre sahipseniz, bu tavuğun özelliğini ve fiyatlarını anlattığımız mavi yumurta yumurtlayan tavuk fiyatları ve özellikleri adlı makalemiz de oldukça ilgi gördü, dilerseniz tkdk desteklerine geçmeden önce inceleyebilirsiniz.

TKDK Hibe Destekleri 2018 IPARD 2 projeleri başvuru şartları neler?

TKDK hibe desteği şartları çağrıya çıkılan tedbire göre değişmekle birlikte projelere genel itibariyle ulusal çiftçi kayıt sistemi ve ulusal hayvan kayıt sistemine kayıtlı gerçek, tüzel kişiler veya yeni tarımsal işletmeler başvuru yapılabilmektedir. Bu hususta yayınlanan başvuru çağrı rehberlerinin çok iyi okunması gerekiyor.

TKDK Hibe Destekleri 2018 – TKDK Hibe 2018

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) 21 Aralık 2017 tarihinde üçüncü başvuru çağrı ilanına çıkmıştır.

tkdk hibe destekleri

 

TKDK Hibe Destekleri 2018 Kimler Başvuru Yapabilir?

KOBİ olarak tanımlanan tüm tüzel kişiler ve gerçek kişiler. (Kamu tüzel kişilikleri ve kamu hissesi %25’den fazla olan tüzel kişilikler uygun değildir. )

[intense_alert]Eğer başvuru sahibi gerçek kişi veya tüzel kişi ve şirket ise, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığına üye olmalıdır.[/intense_alert]

Bu desteğe hem mevcut işletmeler hem de yeni işletmeler başvuru yapabilir.

Mevcut işletme: Başvuru sahibinin yatırımın uygulanacağı adreste* başvuru yapacağı alt-sektör kapsamında üretim faaliyetini gerçekleştirdiği bir işletmesi varsa ve bu işletme için modernizasyon, genişletme veya kapasite artırımı yapacaksa bu tür başvuru sahipleri mevcut işletme olarak kabul edilecektir. Mevcut işletmeler proje başvurusunda bulunurken gerekli olan üretim ve faaliyetiyle ilgili olan tüm sertifikaları sunmakla yükümlüdürler.

Yeni işletme: Başvuru sahibinin; yatırımın uygulanacağı adreste* başvuru yapacağı alt-sektör kapsamında üretim faaliyetini gerçekleştirdiği hali hazırda bir işletmesi yoksa bu tür başvuru sahipleri yeni işletme olarak kabul edilecektir.

TKDK Desteklenen İller 2018

TKDK Desteklenen iller aşağıda listelenmiştir.

TKDK Kırsal Alan Listesi 2018 – TKDK Dağlık Alan Listesi 2018

TKDK Kırsal Alan Listesi Afyonkarahisar Ağrı Aksaray Amasya Ankara Ardahan Aydın Balıkesir Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Elazığ Erzincan Erzurum Giresun Hatay Isparta Kahramanmaraş Karaman Kars Kastamonu Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muş Nevşehir Ordu Samsun Sivas Şanlıurfa Tokat Trabzon Uşak Van Yozgat

TKDK Hibe Destekleri Şartları 2018 – Başvuru Rehberi

Detaylı bilgi için tıklayınız.

TKDK Başvuru Formu ve Başvuru Formu Ekleri için tıklayınız.

Ipard 2 projeleri nasıl olmalıdır?

TKDK proje dosyasının hazırlanması oldukça zahmetlidir. Çünkü hazırlanacak dosyanın içerisinde teknik projeden iş planına, inşaat için hazırlanacak projelerden başvuru formuna ve eklerine kadar birçok evrakın hazırlanması gerekmektedir. Projeleri ilgili hazırlama dokümanlarını inceleyerek kendiniz hazırlayabileceğiniz gibi profesyonel danışmanlık hizmeti alarak da hazırlatabilirsiniz. Tarımsal proje örnekleri, kırsal kalkınma proje örnekleri, TKDK proje örnekleri ve proje hazırlama eğitimi işinizi kolaylaştırabilir.

Başvuru yol haritası için tıklayınız.

TKDK hibe desteklenen iller hangileri?

TKDK hibe ve destekleri çok yakın zamanda tüm illere yayılacaktır.

Şimdiye kadar desteklenen illeri görmek için tıklayınız.

 

Cevap Yaz

E-posta adresin asla paylaşılmayacaktır.